İhaleli Batak

İhaleli Batak Oyunu Hakkında

Kart oyunlarından Batak severler için İhaleli Batak oyunu sizlerle. Bildiğiniz batak oyunundan kuralları pek farklı olmasa da öğrenme açısından biraz daha zaman alabilir diyebiliriz.

İhaleli Batak Kuralları şu şekilde:

Kartlar dağıtıldıktan sonra kaç tanesini alabileceğinizi belirliyorsunuz. Diğer oyuncular da bunu belirledikten sonra en yüksek rakamı söyleyen ihaleyi kazanmış oluyor. İhaleyi alan bu defa kozu da belirliyor. Diğer oyuncuların belirledikleri rakam artık geçersiz oluyor. İhaleye giren belirttiği kadar kart alamazsa batıyor. Diğerleri en az 1 almak zorundadır ve bunun altına düşerlerse ihaleye girenle birlikte batıyorlar.

Masadaki kartı elinizde olan daha büyük bir kartla geçmek zorundasınız. İhale 5 ile açılır. İhalede 0-4 arası bir rakam girdiğinizde sistem bunu pas olarak algılar ve ihalede sizi geçen olursa ihaleyi arttırmak isteyip istemeyeceğinizi sormaz. Yani ihaleyi arttırmak için en az 5 girmelisiniz. Aynı zamanda ihale 13’ten büyük olamaz. Kral 10’dur. Bu oyun 11 el boyunca sürüyor. Bunu azaltmak ya da uzatmak sizin elinizdedir.

Görsellik ve oynanabilirlik açısından oldukça güzel bir oyun olan İhaleli Batak'ta başarılar dileriz.

Yorum Yap

Lisans:
Ücretsiz
Dosya Boyutu:
3MB
İndirilme:
12,103
Eklenme Tarihi:
04.04.2013 22:01:32
Puanla: