Live For Speed S2

Puan: 5.00 (Oylar: 0)

Live For Speed S2 oyunu hemen güvenli ve ücretsiz olarak indirveoyna'da indir.

Tam anlamıyla dört dörtlük bir yarış simulasyonu. Çünkü oyun en iyi fizik motoruna sahip, yani oyuncuyu birebir oyunun içerisinde hissettiriyor ve araçların hızlanma süreleri, frenleme süreleri, süspansiyon ayarları birebir gerçek hayattan alınmış gibiS2 demo sürümünde iki farklı araç ve bir harita bulunuyor. Bu haritada ise rally ve normal yarış olmak üzere iki seçenek sunulmuş. Lisans satın aldığınızda ise 7 harita ve bu haritalara bağlı olarak da 49 farklı yol seçeneği var. Yani bir harita kendi içinde farklı dallara ayrılıyor. Ve tabiki araçlar, oyunda 20 farklı araç var. En güçlü araç 490 HP güce sahip yolda tutmakta biraz zorlanabilirsiniz. Bu araçlar gerçek hayatta karşılığı olan araçlar ancak yapımcılar tarafından biraz değişiklikler yapılmış. Diğer yarış oyunlarının aksine LFS’de en ince detaylar dahi düşünülmüş. Özellikle seslere önem verilmiş, öyleki araç hızlandıkça lastiklerin asfaltta oluşturduğu sesten, rüzgar sesine kadar duyabiliyorsunuz. En önemlisi ise oyuna oyuncununda bir şeyler ekleyebilmesi, mesela aracınıza yeni skinler, motor sesleri ve lastikler ekleyebildiğiniz gibi yollardaki işaretleri, konileri ve yol kenarlarındaki lastikleri de düzenleyebiliyorsunuz. Oyun multiplayer’ı da desteklemekte yani internet üzerinden rahatlıkla oynayabilirsiniz.İkinci bir husus yapay zeka, oyunda gelişmiş bir yapay zeka kullanılmış. Bilgisayar tarafından kullanılan araçlar başta biraz acemi olabiliyorlar ancak turları döndükçe kendilerini geliştiriyorlar ve tur sürelerini azaltıyorlar. Ayrıca yarış sırasında sizi sollamak isteyen bir yapay zeka direk arkadan çarpmak ya da direk sollamaya çalışmak yerine en uygun zamanı bekliyor ve o zaman sollama yapıyor.Oyunun tuş kombinasyonları da çok iyi, debriyajı bile manuel olarak ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin ben debriyajı ” C ” tuşuna viteside ” A ” tuşuna aldım. Vites geçişleri harika oluyor. Ancak vites atarken de dikkat etmeniz gereken noktalar var, vitesi geçişlerinde mutlaka gazı kesmelisiniz yoksa debriyaj balatanız ısınabilir ve kalkışlarda da gazı biraz fazla verin yoksa aracınız stop eder.

Yarışa başlamadan önce aracınızın süspansiyon ayarlarını, kamber ayarlarını, lastiklerin havasını ve fren gücünü iyi ayarlamalısınız. Aksi takdirde aracın yol tutuşu azalıyor. Bir de ağırlığı dengelemek için yan koltuğa veya arka koltuklara yolcu alabilirsiniz. İkinci bir strateji ise aracın ağırlığını azaltmak için benzin deposunu tam doldurmak yerine, aracın tur başına ne kadar yakıt harcadığını hesaplayarak ona göre yakıt almanız, böylece ağırlıktan kazanmış olursunuz. Eğer yarışmak yerine biraz eğlenmek isterseniz aracınızı yokuş aşağı vurdurabilir, lastikleri yakabilir ( hatta patlatabilir ) ve isterseniz asfalta 0 (sıfır) çizebilirsiniz. Şayet ben böyle oynamızı tavsiye ederim.
Oyun çok gerçekçi olduğundan ve gerçek hayattaki fizik kuralları oyuna yansıtıldığından alışmakta biraz zorluk çekebilirsiniz.
Kullanıcı Yorumları
Yorum & İnceleme Ekle
Değerlendirme kriteri: 0 Oylar ve 0 Kullanıcı Yorumları
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum & İnceleme Ekle
E-posta adresinizi asla paylaşmayacağız.
Teknoloji Haberleri
Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar
QR Kodu ile İndir
  • Kategori: Yarış
  • Platform: Windows
  • Yayıncı:
  • Dosya Boyutu: 134 mb
  • İndirme Sayısı: 23405
  • Lisans: Ücretsiz
  • Son Güncelleme: Mart 04, 2013