Forge of Empires

Puan: 5.00 (Oylar: 0)

Forge of Empires oyunu hemen güvenli ve ücretsiz olarak indirveoyna'da indir.

Yakın bir zaman önce InnoGames tarafından Türkçe olarak yayınlanmaya başlayan Forge of Empires, kısa sürede büyük oyuncu kitlesine ulaşmış, web tabanlı (site üzerinden indirmeden oynayabildiğiniz) bir strateji oyunudur. Forge of Empires, şehrinizi kurarak taş devrinden orta çağın sonuna kadar gelişebildiğiniz ve zekice taktiklerle düşmanlarınızı alt ederek, devasa bir imparatorluk kurabileceğiniz oldukça kapsamlı bir strateji oyunu olması sebebiyle sizi bu hükümdarlık savaşına sürükleyen bir atmosfere sahiptir.

 
Forge Of Empires da yapacağınız araştırma ve geliştirmeler sonucunda çağ atlıyorsunuz. Bunun sonucunda şehrinizde bulunan binalar daha modern bir hal alıyor ve daha güçlü ordular üretebiliyorsunuz. Çağ atlamak için MMORPG oyunlarından alışkın olduğumuz talent sistemi gibi bir sistem kurulmuş. Burada bulunan araştırma ve geliştirmeleri tamamladıktan sonra yeni bir çağa geçiş yapabiliyorsunuz. Araştırma ve geliştirmeleri yapabilmek için puanınız olması gerekiyor. Bu puanlar otomatik olarak saatte bir hesabınıza geliyor, bunun yanında 1 puanı 250 altın ya da 50 kristal harcayarak da alabiliyorsunuz. Maksimum ulaşacağınız puan sayısı 10 olarak belirlenmiş, 10 puandan sonra hesabınıza puan gelmiyor.
 
Çağlar:
 
Taş Devri: Başlangıç çağı
Tunç Devri: Taş devrine göre daha gelişmiş bir devirdir. Bu devirde tarım yapmaya başlıyorsunuz ve çeşitli silahlar üreterek ordunuzu güçlendiriyorsunuz.
Demir Devri: Tunç devrine göre daha gelişmiş bir devirdir. Hayvancılık, matematik, demircilik gibi çeşitli faaliyetleri ve askeri taktikleri öğrenebildiğiniz devirdir.
Erken Dönem Orta Çağ: Orta çağa geçiş aşamasıdır. Paralı askerler ve Zırhlı piyadeler üretebildiğiniz ve krallık rejimine geçiş yaptığınız çağdır.
Zirve Dönem Orta Çağ: Orta çağın ikinci aşamasıdır. Simyacılık, kimya, tıp gibi önemli bilimleri öğrenebildiğiniz ve şövalyeler üretebildiğiniz, tek tanrılı inancın hakim olduğu dönemdir.
Geç Dönem Orta Çağ: Orta çağın en gelişmiş dönemidir ve ulaşabileceğiniz en ileri dönemdir. Biyoloji, haritacılık ve başka bilimleri öğrenebildiniz, ordunuz için büyük bir gelişme olan barut ve top kullanımına geçiş yaptığınız, toplu konut anlayışına dayalı olarak şehirciliğin geliştiği dönemdir.
 
Oyunda altın, erzak ve kristal olmak üzere 3 farklı kaynak bulunmaktadır. Altın ve erzağı üreteceğiniz binalar ve yapacağınız görevler sonucunda elde edebiliyorsunuz. Altın ve erzak üretimi için yaptığınız bu binalarda üretim tamamlandıktan sonra toplama yapmanız gerekiyor. Eğer toplama yapmazsanız bina diğer bir üretime geçiş yapmıyor. Bu yüzden Forge of Empires başında fazla vakit geçirmeniz gereken bir oyun. Kristali ise gerçek parayla elde edebilirsiniz. Ticaret sisteminin de bulunduğu Forge of Empires da işinize yarayan nesneleri ticaret aracılığıyla satın alabilirsiniz.
 
Forge of Empires‘da halkınızı mutlu tutmanız gerekiyor, yoksa halkınızın üretkenliği azalıyor ve bunun sonucunda üretim hızınız düşüyor. Halkınızın mutlu olabilmesi için şehrinize halkınızın mutluluğunu arttıran bina veya çiçek ağaç gibi şeyler yaptırmanız gerekiyor. Halkınızın nüfusu arttıkça istenilen mutluluk talebi daha da artıyor ve şehre bu mutluluk arttıran yapıları daha çok yaptırmanız gerekiyor.
 
Geliştirdiğiniz ordular aracılığıyla haritada bulunan bölgeleri fethedebilir ve düşmanlarınıza saldırabilirsiniz. Yaptığınız bu savaşlarda diğer web tabanlı strateji oyunlarında az rastlanan bir özellik kullanılmış ve düşman ordularıyla kendi ordularınızın savaştığı bölgede her askerinizi tek tek yönlendirebiliyor ve savaştığınız bölgedeki arazi koşullarını kullanarak taktikler uygulayabiliyorsunuz. Bu gelişmiş savaş yapısı sayesinde Forge of Empires çok sevilen bir oyun olmayı başardı. Ayrıca oyunda bulunan lonca sistemi sayesinde birlik olup diğer oyuncularla yardımlaşabilirsiniz.
 
Geniş yapısıyla dikkat çeken Forge of Empires‘ın tek kötü yanı gerçek para harcamadan gelişmenin oldukça zor olması. Bunu yok sayarsak Forge of Empires eşine az rastlanan strateji oyunlarından biri diyebiliriz.
Kullanıcı Yorumları
Yorum & İnceleme Ekle
Değerlendirme kriteri: 0 Oylar ve 0 Kullanıcı Yorumları
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum & İnceleme Ekle
E-posta adresinizi asla paylaşmayacağız.
Teknoloji Haberleri
Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar
QR Kodu ile İndir
  • Kategori: Online
  • Platform: Windows
  • Yayıncı:
  • İndirme Sayısı: 1369
  • Lisans: Ücretsiz
  • Son Güncelleme: Şubat 27, 2013