Prototype 2

Puan: 3.00 (Oylar: 1)

Prototype 2 oyunu hemen güvenli ve ücretsiz olarak indirveoyna'da indir.

 
Prototype2'yi oynayabilmek için ilk oyuna adapte olmanız gerekmiyor. Ana menüdeki kısa bir demo ile ilk oyunda yaşananları ve hikayenin sonunu izleyip rahatça yeni oyuna adapte olabiliyorsunuz. P2, orijinal oyundaki hikayenin 14 ay sonrasında geçiyor. New York City'yi vuran virüs ilk oyunun protagonisti Alex Mercer tarafından yeniden ortama salıveriliyor. Yeni karakterimiz Çvş. James Heller ise ailesinin ölümünden Mercer'i suçluyor. Ve ilerleyiş tarzınıza göre ortalama 12 saat sürecek oyunda, Heller intikam için Mercer'in peşine düşüyor. Prototype hikaye bakımından oldukça yetersiz bir oyundu. O haliyle bile bu oyundaki kadar soluk, kenara itilmiş, klasik ve hatırlamaya değmeyecek türden olmadığı konusunda eminim. Çünkü Heller istemediği halde özel güçlere kavuştuktan sonra sanki hikaye yön değiştiriyor ve yavaşça yok oluyor. Oyun boyunca, karakterinizin geçmişten tanıdığı veya görev icabı tanıştığı soluk karakterlerlerden aldığınız "bunu öldür,şunu öldür, şunun kılığında şu üsse sız" şeklinde görevler, Heller'ın bol küfürlü cümleleriyle başlayıp bir o kadar küfürlülerle son buluyor. İntikam için çıktığınız yolda birbirini tekrar eden görevlerden bir süre sonra sıkılıyorsunuz. Elbette her şey hikaye değil. Prototype serisi de aslında buradan kazanıyor. Hikayenin gidişatı ve işlenişi oldukça sıkıcı olabilir. Fakat bu görevleri yerine getirirken izleyeceğiniz yol oldukça eğlenceli olabiliyor. Heller'in oyun ilerdikçe kazandığı beş ana silahıyla dehşet saçmak, serbestçe istediğinizi yapabilmek oyunun artılarından. Bu beş silahtan iki tanesini kısayol tuşlarına atıyorsunuz ve hamlelerinizi birbirleriyle birleştirerek seri bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.
 
Power: Bu kategoride oyun içindeki aksiyon ve dövüşlerde kullandığımız silahları göreceğiz. Oyun başında aldığımız Claw'ı buna örnek gösterebiliriz ve Heller'ın el kısmında oluşan büyük ve keskin pençeler olarak tanımlayabiliriz. Dövüş sırasında büyük kolaylık sağlıyorlar. Bu güçlerin hepsi Power Wheel adlı bir menüde toplanıyor. 
 
Skill: Oyunda kullanabildiğimiz tüfekler, silahlar, roket atarlar ve dahası. Bunları daha etkili ve iyi kullanabilmek için de ayrıca özellikler kazanabiliyoruz. 
 
Abilities: Bu kategoride ise Heller'ın diğer insanlara yapabildiği şeyleri örnek verebiliriz. Consume adı altında geçen bu yetenekte önceki oyundan da bildiğimiz gibi insanları ve yaratıkları Consume edebiliyoruz. İnsanları Consume ettikçe, bu da bize onların kılığına bürünebilme imkanı sağlıyor. Özellikle oyun içindeki görevlerden çok kullanışlı oluyor. 
 
Evolution: Heller, belli bir süre sonra görevler ve yaptığınız şeyler dahilinde Experience Point alıp evrim geçiriyor. Geçirdiği evrim doğrultusunda Heller, daha fazla can, daha hızlı koşabilme gibi güçler elde ediyor. Bu güçlere puan vererek seviye atlatabiliyorsunuz.
 
Mutation: Heller'ın ofensif ve defansif alanlarda olan gelişimiyle ilgili bu kategori, çeşitli özellikler barındırıyor. Örneğin Melee Expert mutasyonu, size yakın dövüşlerinizde ekstra uzaklık sağlıyor. Savaş sırasında size kolaylık yaratıyor. 
 
Kullanıcı Yorumları
Yorum & İnceleme Ekle
Değerlendirme kriteri: 1 Oylar ve 0 Kullanıcı Yorumları
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum & İnceleme Ekle
E-posta adresinizi asla paylaşmayacağız.
Teknoloji Haberleri
Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar
QR Kodu ile İndir
  • Kategori: Oyun İncelemeleri
  • Platform: Windows
  • Yayıncı:
  • İndirme Sayısı: 12288
  • Lisans: Ücretsiz
  • Son Güncelleme: Ocak 08, 2013