Maestia

Puan: 3.00 (Oylar: 0)

Maestia oyunu hemen güvenli ve ücretsiz olarak indirveoyna'da indir.

Her geçen gün Türkçe’ye çevrilen online oyun sayısı artsa da bunların arasından tam anlamıyla kaliteli diyebileceğimiz oyun bulmak oldukça zor. Bu oyunlardan bazılarında aşırı sayıda hile bulunuyor, bazıları ise oyuncuyu parasal yönden sömürüyor. Oyuncuların bir çoğu ise bu durumdan oldukça rahatsız. Şimdi ise karşımıza Türkçe haliyle kaliteli diyebileceğimiz bir oyun olan Maestia çıkıyor.

 
Alaplaya tarafından sunulan ve fazla sayıda Türk oyuncusu olan Maestia fazlasıyla iyi grafiklere sahip bir MMORPG olsa da ilk başlarda oyuncuyu sıkan bir atmosfere sahip ama ilerleyen zamanlarda oyuna alışıyor ve oyuna bağlanıyorsunuz. Bundan dolayı oyundan zevk almak için biraz sabretmeniz gerekiyor.
 
Oyunda Superion Muhafızları ve Tapınak Şövalyeleri olmak üzere 2 farklı ırk bulunuyor. Bu ırkların amacı aynı olsa da düşünceleri farklı olduğu için birbirlerine düşmanlar ve sürekli savaş halindeler. Her gün saat öğlen 3'den gece 1'e kadar bu ırklar arasında saat başı 3 farklı savaş oluyor ve bu savaşlar sonucunda exp + dp kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu dp’lerle oyunda çok işinize yarayacak maestone taşları ve çeşitli nesneler alabiliyorsunuz. Klan savaşlarının olmadığı Maestia‘da klanlar sadece yardım ve toplanma amaçlı kuruluyor.
 
Maestia’da 4 farklı sınıf bulunuyormuş gibi gözükse de aslında oyunda 8 sınıfın olduğunu söyleyebiliriz. Bunu şöyle açıklayabiliriz:
-Savaşçıda seçeceğiniz talent’a göre çok güçlü bir savaşçı olabilirsiniz. Yine seçeceğiniz talent’a göre yüksek defans gücüne sahip kalkan kullanan bir savaşçı olabilirsiniz.
-Korucuda seçeceğiniz talent’a göre okçu yada bıçakçı olabilirsiniz.
-Rahipde seçeceğiniz talent’a göre heal özellikleri yüksek bir rahibe ya da atak özellikleri yüksek bir rahibe dönüşebilirsiniz.
-Büyücüde ise vereceğiniz talent skill’lerine göre yüksek hasar gücüne sahip bir büyücü yada debuff özellikleriyle tanınan bir büyücü olabilirsiniz.
 
Level sınırının 100 olduğu oyunda görevler size level atlamanızda çok düşük oranda yardımcı oluyor, bu yüzden Maestia‘da mobları keserek rahatça level atlıyorsunuz. Ama belirli görevleri yapıp 7 anahtarı almanız gerekiyor yoksa ileriki levellerde zindanlara ve en üst düzey harita olan Huzur adasına giriş yapamıyorsunuz.
 
Maestia‘da talent sistemide bulunuyor. 25 level’dan sonra açılan talent skilleriyle kendinize uygun karakterinizi oluşturabiliyorsunuz. Vereceğiniz statü puanları da sizin gelişiminizde ve gücünüzde önemli rol oynuyorlar bu yüzden statü puanlarınızı ve talent skill’lerinizi verirken dikkatli olmalısınız.
 
Pazar kurma sistemi bulunmayıp müzayede sistemi bulunan Maestia‘da açık arttırma yoluyla nesnelerinizi satabiliyor ve nesne alımı yapabiliyorsunuz ama müzayedeye en fazla 10 nesne koyabilme imkanınızın olması ve pazar kurma sisteminin olmaması oyunda ticaretin gelişmesine engel oluyor.
 
Gelen yeni yamalarla birlikte oyuna sonradan eklenen öğretmen-öğrenci sistemi sayesinde 60 level üstü karakterler kendilerine 50-10 level arası karakterleri öğrenci olarak alabiliyorlar. Bunun sonucunda kendine öğrenci alan kişi öğretmen oluyor ve öğretmen-öğrenci oyunda açık bulunduğu sürece bazı bonuslar elde ediyor; + olarak öğrenci her level atladığında hem öğretmen, hem de öğrenci para ve çeşitli nesneler kazanıyor.
 
Kalite ve grafik yönüyle dikkat çeken bir oyun arıyorsanız Maestia tam size göre diyebiliriz. İlk seviyelerde göstereceğiniz sabır sonucunda ilerleyen seviyelerde oyunda istediğiniz eğlence ortamını buluyorsunuz.
Kullanıcı Yorumları
Yorum & İnceleme Ekle
Değerlendirme kriteri: 0 Oylar ve 0 Kullanıcı Yorumları
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum & İnceleme Ekle
E-posta adresinizi asla paylaşmayacağız.
Teknoloji Haberleri
Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar
QR Kodu ile İndir
  • Kategori: Online
  • Platform: Windows
  • Yayıncı:
  • İndirme Sayısı: 822
  • Lisans: Ücretsiz
  • Son Güncelleme: Şubat 27, 2013